Регистрация    Увійти
Авторизація
Корисні поради » Здоров’я » Кілька порад, як позбутися хропіння

Кілька порад, як позбутися хропіння


Кілька порад, як позбутися хропіння
Хропіння – не тільки медична, а й соціальна проблема. Неприємні гучні звуки заважають відпочивати оточуючим, стають приводом для конфліктів з домочадцями і навіть причиною вимушеної ізоляції людини на час сну.

Тільки уявіть: по цій, здавалося б, незначної причині чоловік і дружина можуть розходитися по різних спальнях, а іноді вона і зовсім є приводом для розлучення. Крім того, хропіння зовсім не так нешкідливе для самої людини, як здається на перший погляд.



Доведено, що ці люди мають гіршу якість сну в порівнянні з тими, хто не хропе, і що хропіння призводить до зниження розумових здібностей людини.

Варто зауважити, що хропіння – це тільки симптом, котрий може свідчити про значно більш серйозні проблеми зі здоров’ям. Тож перед тим, як лікувати храп, краще навідатися до лікаря та переконатися у тому, що його поява не є симптомом серйозних патологій чи недугів. Лікар також зможе підказати, як лікувати храп і які засоби від хропіння найкраще підійдуть саме у вашій ситуації. Загалом, як і при більшості інших недугів, краще застосовувати методи комплексно.

Та й для різних людей кращий ефект дають різні способи, як лікувати хропіння. Комусь допомагають прості дії (як, наприклад, прочищення носа), комусь досить пігулок, а для когось підходить лікування храпу народними методами.

Причини храпу

Головною причиною цього звукового феномена є вібрація воздуховодних шляхів (м’яких тканин глотки) при диханні, яка з’являється через зниження тонусу м’язів глотки під час сну. Людина засинає, її м’язи розслабляються, просвіт дихальних шляхів зменшується, а стінки глотки на вдиху і видиху починають вібрувати і битися один об одного.

Храпом страждають 30% дорослих людей на планеті. Набагато частіше його можна зустріти у літніх, ніж у дітей і молодих людей. Це пояснюється тим, що м’язовий тонус в літньому віці зменшується в силу природних процесів старіння. Крім того, хропіння найчастіше виникає при ожирінні і хронічних захворюваннях носо-і ротоглотки, які також в основному розвиваються у людей середнього та старшого віку.

Появу храпу провокують:

- Прийом снодійних препаратів;
- Куріння і зловживання алкоголем;
- Хвороби щитовидної залози;
- Інфекційні хвороби верхніх дихальних шляхів (рото-і носоглотки): поліпи в носовій порожнині, тонзиліт, аденоїдит («аденоїди»);
- Вроджені особливості будови обличчя: маленька нижня щелепа (мікрогнатія), вузькі носові ходи або звужена ротоглотка;
- Викривлена носова перегородка.

Методи лікування храпу

Сьогодні існує велика кількість способів боротьби з храпом, що володіють різною ефективністю. Для цього використовується призначення лікарських препаратів, оперативне лікування, застосування механічних способів (спеціальних внутрішньоротових пристосувань, пристроїв для електроімпульсно впливу та ін.). Не варто скидати з рахунків і народну медицину, хоча її актуальність і ефективність в рази менше, ніж у перерахованих вище методик.

Як позбутися храпу медикаментозним способом?

Назонекс – ліки від храпу. Зачастую хропіння виникає або посилюється внаслідок гострих і хронічних захворювань дихальних шляхів. У цих випадках правильно підібрана схема лікування, що включає антибактеріальні, антисептичні, протизапальні засоби, здатна поліпшити стан пацієнтів.

З засобів , які в короткі терміни знімають закладеність носа і покращують носове дихання, застосовують спреї і носові краплі з глюкокортикостероїдами, а також місцеві препарати сосудозвужуючої дії.

Позбутися від храпу за допомогою ліків також можна в тому випадку, якщо він спровокований гіпотиреозом: достатньо всього лише приймати гормони щитовидної залози, рекомендовані ендокринологом. Ну, а відмова від вживання снодійних може стати справжньою перемогою над хропінням для тих людей, у яких він був викликаний їх застосуванням.

Як позбутися храпу за допомогою операції?

Якщо основна причина хропіння криється в аномаліях будови верхніх дихальних шляхів, наприклад, занадто довгому небному язичку, то, пройшовши оперативне лікування, пацієнт може назавжди позбутися хропіння або значно знизити його вираженість. Операція проводиться з використанням скальпеля, лазера або рідкого азоту. Важливо розуміти, що позбутися храпу хірургічним шляхом можна лише в тому випадку, якщо у пацієнта відсутній синдром нічного апное (синдром зупинок дихання уві сні). В іншому випадку операція може швидше нашкодити, ніж допомогти. На жаль, це досить часто і відбувається через те, що хворі і лікарі переоцінюють ефективність хірургічного втручання.

Як позбутися храпу в домашніх умовах?

Багато людей соромляться звертатися до лікаря з приводу хропіння або вважають, що проблема не заслуговує такої пильної уваги, і тому вдаються до лікування храпу в домашніх умовах. І іноді, якщо хропіння не ускладнений, це допомагає.

Для тих, хто хоче назавжди позбутися хропіння самостійно, існує цілий ряд рекомендацій:

- Кинути шкідливі звички;
- Не приймати їжу перед сном;
- Знизити вагу як мінімум на 5-7%, якщо є його надлишок;
- Спати на ортопедичній подушці;
- Спати в «правильній» позі (не так на спині) і з піднесеним узголів’ям;
- Використовувати під час сну спеціальні смужки для розширення носових ходів (наприклад, Бриз Райт);
- Використовувати під час сну спеціальні внутрішньоротові пристосування (наприклад, Екстра-лор);
- Використовувати браслет проти хропіння.

У багатьох випадках достатньо виконати необхідні рекомендації, щоб храп зменшився або зник.



Як чоловікам і жінкам позбутися храпу народними методами?

Елеутерокок – народний засіб від храпу. Із народних засобів, безпечних для здоров’я, варто відзначити аптечні трав’яні настої, які надають тонізуючу дію на нервову систему та організм в цілому. Такі фітозбори, з одного боку, допомагають м’язам глотки зберігати свій тонус під час сну, з іншого – знімають надмірну втому, яка може призводити до появи хропіння. Правда, варто розуміти, що у трав і зборів з подібною дією можливі побічні ефекти, наприклад, у вигляді труднощів із засипанням. Крім того, не можна сказати, що вони діють на хропіння особливо ефективно.

Якщо причина нічного хропіння – інфекційні захворювання дихальних шляхів, відвари трав, що володіють антисептичними і протизапальними властивостями, також можуть виявитися корисними.

Лікування хропіння під час вагітності

Багато жінок під час вагітності починають хропіти. Якщо це сталося з Вами, проконсультуйтеся зі своїм лікарем: іноді разом з хропінням виникають зупинки дихання уві сні, які можуть бути небезпечними для Вас і малюка.

Дотримання загальних рекомендацій, таких, як піднесене положення голови під час сну і контроль за вагою протягом всієї вагітності, можуть допомогти впоратися з сильним хропінням, зменшивши його інтенсивність. У рідкісних випадках для того, щоб позбутися проблеми, призначаються судинозвужувальні спреї або краплі в ніс. Проте зазвичай ці засоби не призначають вагітним, оскільки вони можуть підвищувати тиск і порушувати кровотік в плаценті. При ускладненому храпі лікар може рекомендувати лікування у вигляді СІПАП-терапії.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: