Регистрация    Увійти
Авторизація
Корисні поради » Здоров’я » Як правильно спати щоби висипатися. Правила здорового сну

Як правильно спати щоби висипатися. Правила здорового сну


Як правильно спати щоби висипатися. Правила здорового сну

Якщо ви зранку невиспані, втомлені, маєте поганий настрій чи підвищений тиск – це перші ознаки порушення сну.

Людям, які погано сплять, також докучають хвороби серцево-судинної системи, порушення гормонального фону, сексуальні розлади тощо. Натомість десятків складних діагнозів можна позбутися, просто нормалізувавши свій сон – стверджує у своєму блозі лікар-сомнолог Юрій Погорецький.



– Сон має тривати 8 годин. При цьому важливо для дорослих засинати до 10 вечора, бо саме з 22:00 до 00:00 виробляється головна доза мелатоніну, який і є гормоном щастя, спокою, здоров’я, імунітету. Потім решту ночі цього гормону виробляється у 6 разів менше.

– Сон любить тишу і темряву. Тому слід засунути штори і вимкнути усі джерела освітлення – навіть синюватий відблиск екрану планшету у спальні знижує рівень вироблення гормону щастя на 40%.

– Різноманітні гаджети, як то телефони, планшети, ноутбуки, а також телевізори, зі спальні необхідно прибрати.

– Якщо у сім’ї є хропун, треба йти до лікаря. Бо у такому випадку спрацьовує ефект рикошету – не спить хропун і не спить вся сім’я. Нині позбутися хропіння можна без операцій.

– Не існує ефективних «таблеток для сну». Лише у виняткових випадках, в разі сильного стресу, можна вживати снодійне упродовж кількох днів, не довше.

– Більш катастрофічними є наслідки безсоння для жінок. Зокрема, дослідження, проведене серед жінок, котрі працювали в нічну зміну, виявило, що кількість випадків захворювання на рак молочної залози у них удесятеро вища, порівняно з тими працівницями, які мали можливість спати уночі.

– Займатися спортом перед сном не рекомендується. Фізичні навантаження треба закінчувати до 19:00.

– Діти повинні спати вже о 21:00. Саме тоді у них починає вироблятися гормон росту.

– Якщо не завжди вдається спати саме з 22:00 до 06:00, то треба спати так принаймні у ті дні, коли є можливість.

– Сон довше 8 годин також шкодить, як і недосипання, бо тоді в організмі збиваються ритми праці й відпочинку.

– Для культури сну важливо і з яким настроєм ви прокинулися, як ви почали свій день, чи провели його без стресів, чи нікого ви не образили. Доведено, що люди, котрі чинять зло, погано сплять.

– Допомогти здоровому сну здатні також деякі продукти, які містять у собі триптофан – амінокислоту, з якої вночі виробляться серотонін. Це м’ясо індички, кроля, банани, сире гарбузове насіння, стиглі вишня, голландський сир, горіхи, нежирна бринза, молоко з медом.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: