Регистрация    Увійти
Авторизація
Корисні поради » Як зробити... » Як вибирати рушник. На що треба звернути увагу

Як вибирати рушник. На що треба звернути увагу


Як вибирати рушник. На що треба звернути увагу

Час від часу виникає потреба обновити рушники, як пляжні, так і щоденні.

Пропонуємо розібратися, як правильно їх вибрати. До речі, на прилавках зараз імпортних рушників куди більше, ніж вітчизняних.



Щільність

Кращий варіант для ванної - махровий бавовняний рушник: він і сохне швидко, і вологу добре поглинає. Щоб рушник прослужив довго, вибирайте за декількома критеріями. «Кращий матеріал для рушників роблять у Єгипті та Пакистані - там цілий рік оптимальний помірний клімат і зростає гарна довговолокниста бавовна, - розповідає продавець фірмового магазина пані Марія. - Термін служби залежить від щільності матеріалу: чим вона вище, тим більше вологи всотає виріб, не намокнувши. Оптимальний показник для «ручних» рушників - 450-600 г/м2, халатів - 400-500 г/м2, а щільні рушники для ніг і килимки для ванної мають максимальну щільність 700 г/м2. Як правило, цей параметр на етикетці не вказують, але досвідчений продавець знає».

Впливає на якість і те, як скручений ворс: бувають нитки одинарного (вони м'якше та тонше) і подвійного крутіння (не настільки м'які, але краще поглинають вологу і довговічніші). На поглинання впливає і довжина ворсу - якщо вона менше 3,5 мм, виріб швидше намокає та легко рветься (короткошерсті легкі рушники гарні для пляжу - їх не так шкода). Якщо ворс довгий (від 8 мм), добре виглядати такий рушник буде тільки на прилавку: після першого прання ворс скрутиться, петлі витягнуться, і рушник буде виглядати неохайно. Ідеальна довжина ворсу - 5 мм. Зайва шовковистість говорить про те, що в тканину додані синтетичні нитки, які погано поглинають вологу: рушник має бути м'яким, але не дуже шовковистим. Купуючи рушник, посмикайте ворсинки: якщо вони витягуються, плетиво нитки не дуже гарне, і від покупки краще відмовитися.

Розмір - це важливо

Щоб розібратися в тому, який рушник купити, достатньо знати стандартні універсальні розміри:

30х30 і 30х50 - гостьові або туалетні;

50х70 - кухонні;

50х85 і 50х90 - для обличчя;

50х100 - для обличчя або маленькі душові;

70х140 - душові або середні лазневі, хрестинні;

80х160 - лазневі;

90х160 і 100х150 - великі лазневі та пляжні, можуть використовуватися як маленькі махрові простирадла;

80х200 - для лазні, сауни та масажу;

150х200, 150х250, 160х200, 175х200, 175х250 - махрові простирадла.

Бамбукові рушники

Виробники запевняють, що бамбукові рушники м'які, добре поглинають вологу, гіпоалергенні та мають бактерицидні властивості. Бамбукове волокно - штучний матеріал, яке робиться з бамбукової целюлози. Оскільки технологія виробництва щадна, то в матерії менше хімії; за будовою волокно пористе, краще поглинає вологу та не електризується. Не заводиться в ньому і грибок, на відміну від лляних рушників». У середньому бамбукові рушники коштують на 30% дорожче бавовняних.

Ми протестували дешевий бамбуковий рушник розміром 50х85. Він виявився м'яким, приємним на дотик, гарним зовні, але вологу поглинав гірше бавовняного: насухо витертися вдалося з третьої спроби. Крім того, за ніч на повітрі він не висохнув, а оскільки матеріал штучний, на рушникосушарці сушити його не рекомендують. Полотно виявилося не дуже міцним: з нього легко висмикувалася мохра і сипалися дрібні частки. Щоб позбутися цього, ми скористалися «бабусиним методом»: замочили рушник в окропі. Правда, за тиждень він втратив товарний вигляд: з'явилися заломи та нитки, що стирчать.

Для походів

Для туристів, які ходять у піші походи й ураховують кожний грам того, що доведеться нести в рюкзаку, придумані спеціальні похідні рушники. Вони відмінно поглинають вологу та швидко сохнуть, оскільки зроблені з гіпоалергенної мікрофібри (легкий штучний матеріал, котрий завдяки губчатій структурі волокон добре поглинає рідину). Крім того, цю тканину легко прати. До кожного виробу в комплекті додається чохол: рушник можна згорнути, вкласти в чохол і прив'язати до рюкзака зовні. Зручно й те, що витиратися можна навіть мокрим рушником - його достатньо добре викрутити, як губку.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: