Регистрация    Увійти
Авторизація
Корисні поради » Сад, город » Як зібрати гарний урожай навіть на невеличкій ділянці

Як зібрати гарний урожай навіть на невеличкій ділянці


Як зібрати гарний урожай навіть на невеличкій ділянці
Посіви бувають змішані, ущільнені й повторні. У схемах мають бути враховані строки росту й дозрівання по фазах.

Наприклад, морква спочатку росте повільно, потім - швидше. Також враховані площі (займані обсяги - надземні і підземні) необхідні тій або іншій рослині для росту, її ширина, висота, розложистість. А також "персональні апетити": один овоч забирає із землі більше калію, інший - фосфору і т.д. Тому треба звести до мінімуму конкуренцію сусідів.

А ще схеми враховують такий важливий фактор як відсутність спільних шкідників і хвороб. Адже можна так підібрати рослини, що вони будуть виділяти речовини (фітонциди), згубні для комах, які шкодять сусіднім рослинам. Наприклад, фітонциди цибулі гублять павутинного кліща на огірках, а капустяна муха не виносить запаху селери.

Одночасно можна висівати, наприклад, огірки й кріп. Огірки висаджуються у два ряди на відстані 60 см один від одного. Між рядами і по краях грядки - кріп в одну лінію. А розсаду ранньої капусти - на відстані 50 см одну від одної, а в міжряддях - редис в одну лінію.

А також висівати і висаджувати на грядці різні овочі. Наприклад, редис, моркву, петрушку й цибулю. Спочатку висаджують 5 рядків цибулі на перо (відстань 15х15) і сіють усі інші. Першим збирають редис (через місяць), і цибулі буде просторіше. Потім цибулю, і стане просторіше моркві та петрушці. У підсумку - з однієї грядки чотири врожаї.

Висівають і різні культури в різний термін. Наприклад, капусту середньостиглу (відстань 60х60 см) і капусту пізню (70х70) сіють при посіві ранніх овочів. На місце майбутньої розсади ставлять кілочки, а навколо залишають вільну площу 20х20 см. Усю іншу площу грядки засівають кропом (рядками через 8-10 см). Висадженню капустяної розсади кріп не завадить: для неї залишені "лисини". До того ж через місяць кріп буде прибраний, і капусті буде просторіше.

І помідори висаджують разом з іншими культурами. Розмічають відстань для розсади помідорів (70х40 см). Замість кілочків - саджають цибулини: вони дадуть зелень і будуть розміткою грядки. Іншу площу засівають салатом (ряди через 15 см). До висадження помідорів - цибулю уже збирають. Після висадження помідорів розсада днів десять росте в оточенні салату, а потім його збирають.

Заощаджують місце й за допомогою ущільненої посадки. Кукурудзу ущільнюють кабачком, гарбузом, а також квасолею або горохом, для яких кукурудзяне стебло послужить опорою. Крім того, горох з квасолею сприяють накопиченню в ґрунті азоту.

Помідори, картоплю й баклажани ущільнюють зеленими культурами, цибулею, квасолею.

Якщо заздалегідь посадити редис ранній, потім салат або кріп і знову редис, але вже осінній, то з однієї грядки можна зібрати подвійний або потрійний урожай. А якщо посадити редис або цибулю на перо, тільки в більш ранній термін, тоді в червні врожай можна буде зібрати. Потім, додатково піджививши землю, посіяти зимову редьку або розсаду огірків, але вже на звичайні для них відстані.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: