Регистрация    Увійти
Авторизація
Корисні поради » Сад, город » Кілька порад щодо захисту винограду від хвороб та шкідників

Кілька порад щодо захисту винограду від хвороб та шкідників


Кілька порад щодо захисту винограду від хвороб та шкідників

Досить часто садівники та городники задають приблизно таке питання: "Чим можна обробити виноград?"

Питання не зовсім правильне. Якщо не вдаватися в подробиці, то відповісти можна так: необхідно дотримуватися певної схеми обробки - і тоді виноград буде захищений навіть у найбільш несприятливих погодних умовах і посилання на міфічні "кислотні дощі" будуть недоречними. Розглянемо цю схему.



1. Після відкриття винограду, по голій лозі обробляємо 3% розчином залізного купоросу (300 г на 10 л води). Залізний купорос діє як фунгіцид, убиваючи грибкові організми, є підживленням (від хлорозу) і, що немаловажно, стримує розпускання бруньок (за деяким даними на 5-7 днів). Навесні це дуже важливо, тому що завжди існує загроза поворотних заморозків.

2. Другу обробку проводять у стадії 5-6-го листа, зазвичай до цього моменту вже є загроза зараження мілдью, антракнозом, павутинним кліщем, у сухих регіонах оідіумом.

Проводимо обробку одним з препаратів, що містять мідь, (від мілдью, антракнозу) і препаратом, що місить сірку, від оідіума та кліщів. Гарним препаратом з міддю є Абіга Пік, замість якого можна використати ХОМ, Ордан, Купролюкс, гарний двокомпонентний препарат Поліхом. З препаратів з сіркою - Тиовіт Джет, Кумулус, сірка колоїдна.

Непоганим замінником мідних препаратів є препарат Полірам, що діє від мілдью й антракнозу.

3. Третю обробку проводять безпосередньо перед цвітінням. Готовимо бакову суміш у складі: Ридоміл Голд МЦ (системний препарат від мілдью), Стробі (системний препарат від оідіума), Актелік (від шкідників) і Плантафол (20, 20, 20) - позакореневе підживлення. Замість Актеліка можна використати БІ-58 Новий або Фуфанон, або Актару. Замість Стробі можна використати Топаз, Топсин М, Швидкий.

У якості підживлення замість Плантафолу можна використати Нутривант+виноград, Кеміру, добрива серії "Майстер" і т.д., тобто ті підживлення, де разом з основними елементами (N, Р, К) входять і мікроелементи.

4. Після цвітіння, у стадії дрібного гороху проводимо ще раз обробку баковою сумішшю, що й у пункті З. Можна саме такою же сумішшю, але краще замість Ридоміл Голд МЦ (від мілдью) і Стробі (від оідіума) використати системно-контактний препарат Кабріо Топ (діє від мілдью, оідіума, антракноза).

Кабріо Топ можна використати і перед цвітінням (п.З), тоді після цвітіння використати Ридоміл Голд МЦ і Стробі. Це потужні системні препарати, що забезпечують тривалий захист від основних захворювань.

Для контролю захворювання сірою гниллю винограду обов'язковим є профілактичне обприскування у цвітіння - фазу, коли відбувається первинне проникнення патогена в рослину, одним з кращих препаратів для цього захворювання є фунгіцид Світч.

Друге обприскування - ним же перед змиканням ягід у гроні - фазу, коли препарат ще може потрапити на гребінь і захищати гроно зсередини. Якщо немає Світча, його можна замінити Хорусом (у них одна діюча речовина) або Фундазолом.

5. Перед укриттям виноград обробити Нітрофеном. Цей препарат застосовується для боротьби з зимуючими стадіями шкідників і хвороб.

Якщо дотримуватися наведеної вище схеми, тоді навіть у найбільш епіфітотійний рік можна зберегти врожай навіть на найпримхливіших сортах. Слід зазначити, що необхідно строго дотримуватися дозування препаратів і періоди їхнього застосування.

При сильному зараженні кліщем добре діють препарати класу акарицидів - Омайт, Неорон, але в них великий строк очікування. Тому завжди під рукою необхідно мати препарати сірки - Тіовіт Джет, Кумулус, сірку колоїдну, сірку садову. Треба тільки пам'ятати, що діє не сама сірка, а її пари - тому обробляти нею треба в суху і пекучу погоду.

Усі перераховані препарати (крім сірки) мають великий строк очікування - від 10 до 60 днів. Тому потрібно строго стежити за часом обробок.

Що робити, якщо виноград починає спіти, а обробляти треба? Якщо ягода вже почала офарблюватися і утримується дощова і тепла погода (дуже сприятливі умови для розвитку мілдью, сірої гнилі) або навпаки - суха, пекуча (те, що треба для розвитку оідіума)?

Використовуємо інші препарати, строк очікування яких мінімальний, щоправда, і термін дії їх менший, тобто частіше доведеться обробляти.

Для викорінювання мілдью, сірої гнилі гарним засобом є йод. На 10 л води беремо 10-15 мл йоду і склянку знежиреного молока (у якості прилипача).

Для викорінювання спалахів оідіума крім препаратів сірки можна використовувати 1% розчин харчової соди з додаванням прилипача, наприклад, господарського мила. Харчова сода нешкідлива, нею можна проводити обробки в будь-які строки і її залишкова кількість у плодах не регламентується.

На закінчення відзначимо, що наведена схема обробок є базовою. У дійсності є значна кількість інших препаратів, які теж можна використовувати в обробках.

КОМЕНТАРІ (1)
Vikulya1995 11 червня 2019 22:03
Если у вас на работе или дома заблокирова&#
1085; доступ к этому или любому другому сайту, или вы просто не хотите оставлять следы в интернете
Используйте тор браузер для windows на русском он обходит все возможные блокировки провайдеров и обеспечивае&#
1090; анонимность.


[url=https://tor-browser-vpn.ru/]тор браузер для windows от xp до 10[/url]

https://tor-browser-vpn.ru/
Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: