Регистрация    Увійти
Авторизація
Корисні поради » Смачні рецепти » 20 порад, які зроблять ваше тісто досконалим

20 порад, які зроблять ваше тісто досконалим


20 порад, які зроблять ваше тісто досконалим
Хороше тісто – запорука ідеальної випічки. Нажаль досить часто у господинь робота з тістом викликає паніку. «Випічка — це не моє!» — часто можна почути від них.

Дійсно, замісити хороше і якісне тісто, з якого потім вийде духмяна і пухкенька випічка, справа не з легких і потребує певних навиків та теоретичних знань. Однак, вона таки варта того.



Загалом існує безліч загальних правил щодо приготування тіста. До речі, тісто розділяють на дві групи: бездріжджове та дріжджове і кожна з цих груп має свої види тіста. А кожен з цих видів потребує своїх підходів у приготуванні. Сьогодні ми підібрали 20 найбільш практичних порад, дотримуючись яких можна значно відшліфувати свої уміння у цій праці.

Отже, пропонуємо вашій увазі 20 основних правил у роботі з тістом

1. Що робити, коли тісто не піднімається? Це може відбуватися з різних причин, перш за все, через недотримання температурного режиму. Оптимальна температура бродіння — 30 градусів. Якщо тісто перегріте, його слід охолодити. А занадто холодне тісто варто злегка підігріти і додати ще дріжджів.

2. Тонко розкатане тісто легше «транспортувати», якщо його спочатку посипати мукою, тоді накатати на качалку і обережно розвернути на деко.

3. Щоб дріжджове тісто не липло до рук, їх рекомендується злегка змастити олією.

4. Вироби з прісного тіста будуть розсипчастими, якщо в тісто додати ложку коньяку.

5. В тісто для пиріжків рекомендується додати розтоплене масло. Співвідношення: на 1 кг тіста 300 г масла. Тоді пиріжки будуть пухкенькими та ароматними.

6. Дріжджі для тіста не повинні контактувати з сіллю чи жирами, бо так вони втрачають свої якості.

7. Листкове тісто потрібно випікати при температурі 210-230 градусів. При більш низьких температурах воно випікається погано.

8. Якщо у бісквітне тісто додати крохмаль, випічка буде більш розсипчастою.

9. Яйця для бісквіта потрібно збивати довго, не менше 5 хвилин, однак борошно взагалі не рекомендовано збивати міксером. Його варто всипати у збиті яйця повільно і розмішувати круговими рухами за допомогою ложки або дерев’яної лопатки.

10. Щоб скоринка бісквіта була рум’яною і в той же час не пересушеною, варто під час випікання поставити в духовку (на нижню полицю) ємність з гарячою водою. Це також вбереже корж від пригоряння. Ця порада є актуальною і при випічці чізкейків.

11. Визначити готовність тіста, не виймаючи його з духовки, можна проколовши його дерев’яною паличкою (сірником). Якщо виріб ще не готовий – на паличці будуть залишки вологого тіста.

12. Якщо до закінчення випікання коржа ще багато часу, а верх його уже сильно підрум’янився, корж можна прикрити фольгою.

13. Щоб коржі були максимально пухкими, повітряними, потрібно під час приготування тіста відділяти білки від жовтків. Причому, жодна капля жовтка не повинна потрапити до білка, інакше – вони погано зіб’ються. Жовтки рекомендовано збивати з цукром, білки – з дрібкою солі (білки мають бути охолодженими). Білкову суміш бажано змішувати з жовтковою і іншими інгредієнтами тіста дуже обережно, аби не порушити консистенції тіста.

14. Якщо в тісто потрібно додати цедру лимона чи апельсина, робити це варто вже після додавання муки.

15. Борошно для тіста обов’язково потрібно просіювати через сито, так вона насититься киснем, і вироби будуть пухкими.

16. Всі продукти для приготування дріжджового тіста повинні бути кімнатної температури.

17. Варто дотримуватися тривалості замісу тіста, особливо, якщо це зазначено в рецепті. Двадцять хвилин можуть видатися довгим періодом для таких одноманітних рухів, однак не варто скорочувати цей час – добре вимішане тісто, запорука ідеальної випічки.

18. Щоб тісто не липнуло до рук і поверхні, можна використовувати не лише борошно, а й какао порошок, у малих кількостях, звісно. Це додасть тісту приємного відтінку і смачних шоколадних ноток.

19. Занадто багато дріжджів — неприємний спиртовий присмак виробів. Тож варто суворо дотримуватися норми.

20. Для підвищення еластичності листкового тіста у нього рекомендується додати лимонний сік чи лимонну кислоту, або навіть оцет, але в дуже невеликій кількості.

Вдалої вам випічки!

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: