Регистрация    Увійти
Авторизація
Корисні поради » Дім » На що потрібно звернути увагу вибираючи фільтр для води

На що потрібно звернути увагу вибираючи фільтр для води


На що потрібно звернути увагу вибираючи фільтр для води
Більшість мегаполісів і великих промислових міст гостро відчувають проблему питної води. Очисні споруди не можуть повністю впоратися з навантаженням, до того ж, більшість трубопровідних комунікацій давно застаріли і вимагають термінової заміни. У таких умовах самостійне доочищення води стає просто необхідністю і, зрозуміло, постає питання про покупку системи очищення води.

Вибір фільтру для води залежить в першу чергу від того, для яких цілей і яка вода вам потрібна. Визначившись з цим, вам буде значно легше підібрати собі відповідне водоочисне обладнання.



Види фільтрів

Фільтри для води класифікуються за кількома параметрами: своєю продуктивністю, ефективністю, властивостями, розмірами, принципом дії та вартості. Фільтры для очищення водопровідної води не володіють бактерицидними властивостями, але є бактериостатичными.

Фільтр «глечик» являє собою невеликий переносний пристрій, яке не потребує підключення до водопроводу. Такі фільтри дуже зручні, так як їх можна використовувати не тільки вдома, але і на природі. Мобільність фільтрів «глечик» полягає в принципі їх дії: воду через лійку наливають у водоочисник, де вона фільтрується.

Фільтр «глечик» з невеликою продуктивністю здатний задовольнити потреби у чистій воді одного або декількох людей. Ресурс картриджів у такого фільтра становить 300 л, тому міняти їх бажано через кожні 1,5-2,5 місяця. Вони розрізняються між собою за обсягом води, яка в них фільтрується. Зазвичай діапазон становить 1-5 л.

Фільтри-насадки на кран являють собою невеликі пристрої з маленькою швидкістю фільтрації. Вони зручні в експлуатації і обслуговуванні завдяки спеціальним перехідників, які дозволяють підключати їх до будь-якого крана. Фільтри-насадки потрібно одягати на кран тільки на час очищення води.
Вони мають більший ресурс картриджів, ніж фільтр «глечик».

Настільні фільтруючі системи являють собою середні за розміром очисні пристрої, здатні задовольнити потреби в чистій воді сім'ї з 3-4 осіб. Настільні фільтруючі системи можуть підключатися до крана безпосередньо перед процедурою очищення води або працювати постійно. Ресурс картриджів у них становить 1 500 л.

Дво- та трикорпусні фільтруючі системи володіють великим ресурсом картриджів і демонструють багаторівневу ступінь очищення води. Такі системи підключаються під мийкою і виводяться на кухонну стійку або прямо в раковину окремим краном. Ці системи завдяки великій швидкості очищення здатні задовольнити потреби будь-якого покупця в якості отримуваної води.

Водоочисні системи на базі осмосу і ультрафіолету здатні знищити 99% всіх бактерій і забруднень, що містяться у водопровідній та колодязній води. Тому їх широко застосовують виробники бутильованої води. Крім того, такі системи забезпечені накопичувальним баком, який забезпечує запасом чистої фільтрованої води.

Мембранний фільтр для води являє собою очисну систему, яка діє за принципом зворотного осмосу. Такий спосіб очищення води дозволяє видалити 99% усіх шкідливих речовин, присутніх у водному середовищі. Завдяки великому ресурсу картриджів проводиться найбільш глибоке очищення води від усіх шкідливих домішок і бактерій.

Фільтр «гейзер» встановлюється безпосередньо під мийкою, а в раковину виводитися сам кран. Завдяки спеціально вбудованому минералізатору, ці фільтри користуються великим попитом. Він володіє великим ресурсом картриджів і максимальною продуктивністю, тому міняти його потрібно раз на три роки.

Принцип дії

Фільтри для води розрізняють за своїм принципом дії, тобто, способу очищення води. Існує кілька механізмів очищення води: фільтрація, сорбція, іонний обмін, зворотний осмос та ультрафіолетове опромінення.

Фільтрація являє собою спосіб очищення води від домішок за допомогою її фільтрування через пористі та волокнисті матеріали з різним діаметром отворів. Ступінь очищення води залежить від якості фільтруючих матеріалів. При цьому, чим менше діаметр отворів, тим більше бактеріальних частинок буде відфільтровано.

Сорбція являє собою спосіб очищення води від хімічних речовин, що містяться в ній, шляхом їх зв'язування між собою за допомогою міжмолекулярної взаємодії. Найчастіше, в якості сорбенту застосовується активоване вугілля, збагачене іонами срібла та йоду.

Ефективність сорбції безпосередньо залежить від розміру взаємодіючої поверхні. Продуктивність фільтрів, що працюють за принципом сорбції, залежить від кількості хімічних речовин, що містяться у водному середовищі, які можуть бути поглинені певною кількістю сорбенту.

Іонний обмін являє собою спосіб очищення води, при якому відбувається заміна шкідливих речовин на нейтральні іони, найчастіше, кальцій і магній замінюють натрієм. В цьому випадку відбувається пом'якшення води. Такий спосіб очищення води застосовується для видалення з неї важких металів і фторидів.

Фільтри, що працюють за принципом іонного обміну, вимагають періодичної заміни реагентів, що тягне за собою додаткові витрати. При покупці таких фільтрів потрібно поцікавитися у продавця-консультанта про можливості придбання необхідних реагентів.

Зворотний осмос являє собою спосіб очищення води шляхом її фільтрації через напівпроникні мембрани з молекулярним розміром отворів. При такому способі фільтрації спеціальними насосами створюється підвищений тиск води, що забезпечує часткове або повне очищення води від шкідливих домішок.

Фільтри, що працюють за принципом зворотного осмосу, застосовуються виробниками бутильованої води для повного її опріснення. Ці фільтри володіють великою продуктивністю, а тому широко використовуються в системах водопостачання для очищення питної води.

Ультрафіолетове опромінення являє собою спосіб очищення води за допомогою обробки її озоном, збагаченим сполуками активного хлору, іонами срібла та йоду. При такій фільтрації води відбувається також її знезараження.

Після ультрафіолетового опромінення знезаражену воду пропускають через фільтр для її остаточного очищення. Фільтри, що працюють за принципом ультрафіолетового опромінення, використовуються світовими виробниками бутильованої води.

Вимоги до фільтрів

Всі водоочисні системи фільтрують водопровідну воду від хлору. Однак вода залишається жорсткою. Тому вибирайте фільтри з пристроями для пом'якшення води, які знезаражують воду завдяки бактерицидним добавкам та іонам срібла.

Фільтри для води повинні бути виготовлені з безпечних та інертних матеріалів.

Під час вибору фільтра враховуйте також необхідну вам кількість чистої води для щоденного вживання. Цей параметр підкаже, фільтр якої саме продуктивності вам потрібен.

Вартість

Вартість фільтра збільшується пропорційно його властивостями і типу. Так, найдешевшими водоочисними приладами вважаються насадки на кран, фільтр-універсал і фільтр "Глечик". Трохи дорожче коштують стаціонарні фільтри і фільтри, що підключаються до крана тільки під час очищення води. Мембранні та магістральні фільтри займають найдорожчий ціновий сегмент.

Як доглядати за фільтром для води

Всі фільтри вимагають догляду для того, щоби якість одержуваної очищеної води не погіршувався. Тому спеціальні насадки-картриджі, які встановлені на фільтри, необхідно міняти кожні три місяці.

Насадки-картриджі водоочисних систем рекомендується міняти раз на три місяці. Зміну картриджів багатофункціонального фільтра бажано проводити кожні півроку.

Побутові фільтри для води типу «глечик» забруднюються набагато швидше із-за невеликого ресурсу картриджів. Тому міняти насадки у них рекомендується раз в 1,5-2 місяці. Щоб визначити час зміни картриджів, на кришках таких фільтрах встановлюють спеціальні індикатори.

Заміну картриджів проточних фільтрів, які підключаються до крана за допомогою спеціальної насадки, слід проводити кожен місяць, так як вони володіють невеликим ресурсом очищення. Фільтруючим елементом для них служить активоване вугілля або поліпропіленове волокно.

Проточні фільтри, що підключаються безпосередньо під раковиною, мають більший ресурс картриджів. Фільтруючий елемент набирається пропорційно вашим потребам в чистій питній воді. Тому міняти картриджі достатньо раз на півроку чи рік.

Навіть якщо вибраний вами фільтр або водоочисна система мають більший ресурс, ніж ваша потреба у чистій питній воді, то все одно необхідно міняти картриджі і фільтри раз на рік. Інакше у фільтрі можуть зібратися мікроби, що призведе до швидкого його виходу з ладу, а також негативно позначитися на якості води і вашому здоров'ї.

Якщо ви збираєтеся в тривалу поїздку, то доцільно буде злити всю воду з корпусів фільтрів і наявних накопичувальних ємностей.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: