Регистрация    Увійти
Авторизація
Корисні поради » Дім » Хвороби будинку передаються його мешканцям

Хвороби будинку передаються його мешканцям


Хвороби будинку передаються його мешканцям
Алегрія, нежить, висипання на шкірі – цими болячками можна заразитися від… будинку. Точніше – від канцерогенів, котрі виділяють меблі, фарби, підлога та інші звичні речі навколо нас.

Вигадано навіть термін фенол-формальдегідні будинки. Напхане синтетикою, від лінолеуму на підлозі до клейонки на кухонному столі, таке житло здатне з часом призводити навіть до змін у складі крові, проблем з нирками, печінкою, нервовою системою.

В Україні доля екологічно небезпечного житла для здоров’я людини може складати більше 60% (дані Всесвітньої організації охорони здоров’я – ВООЗ). Скільки українців захворіли через неякісні будматеріали, невідомо. У той же час, скажімо, у США 20% населення страждають від т. зв. «Синдрому хворого будинку». Основні симптоми СХБ: подразнення очей, носа, горла; нейротоксична дія, загальна слабкість; подразнення шкіри; алергія тощо.

За даними ВООЗ, кожен рік забруднення повітря всередині приміщення стає причиною смерті близько 2 млн. чоловік у світі, половина з них – діти до 5 років, причиною смерті яких є пневмонія.

Експерти ВООЗ наголошують, що повітря всередині приміщень має більший вплив на здоров’я, ніж повітря на вулиці.

Особливо це стосується сучасних приміщень з євровікнами, ламінатом, шкідливими будматеріалами. Скажімо, пластикові вікна й двері за кордоном переважно мають термін експлуатації 5 років. А у нас вважається, що якщо вже поміняли вікна – то це назавжди.

Cеред найбільш небезпечних речовин, котрі забруднюють наші домівки, такі:
- радон – газ, який виділяється здебільшого з грунту, найбільше його на перших поверхах будинків; позбутися його можна лише провітрюванням;
- азбест – зустрічається здебільшого у складі труб, тому такі комунікації мають бути ізольовані;
- бутадієн – це він джерело нестерпного запаху, яким просякнуте, зокрема, китайське гумове взуття;
- бензол – є у клеях для взуття, будівельних клеях;
- вінілхлорид – основне його джерело – пластикові вікна й двері.

Як убезпечити себе
Перевіряйте якість будматеріалів на місці покупки. Матеріали не повинні мати різкого запаху, подразнювати горло чи очі. Вимагайте сертифікати якості на будматеріали, звертайте увагу на маркування відповідності ДСТУ. Краще купити дорожчі матеріали з поміткою «еко» чи «Гіпоалергенно», зате в майбутньому зекономити на ліках для печінки. Саме цей орган є своєрідним фільтром нашого організму і затримує отруйні сполуки.

Абсолютно екологічні буд­матеріали щедро підносить нам сама природа: дерево, камінь, натуральні каучук, корок, натуральна оліфа, солома, бамбук тощо. Однак через їхню недостатню витривалість і вогнетривкість альтернативою є умовно екологічні будматеріали. Це цегла, плитка, покрівельна черепиця, пінобетонні блоки, матеріали з алюмінію та кремнію.

На кухні обов’язкова витяжка (щоб забирати забрудене продуктами згоряння повітря) і вентиляція (щоб натомість надходило чисте повітря).

Якщо ви є прихильниками вікон та дверей зі склопакетами, обирайте їх з дерев’яною рамою. У таких вікнах обов’язковий вентиляційний клапан. Інакше приміщення не «дихатиме», і в ньому накопичуватимуться так звані антропотоксини – отруйні речовини, котрі виділяють наші легені та шкіра.

Не допускайте появи цвілі й грибка на стінах.

Купуючи меблі з ДСП, оберіть ті, котрі вистояли в магазині чи на складі хоча б півроку. Тоді рівень формальдегіду зменшується. Краще, якщо в меблях хоча б фасади будуть з натурального дерева.

У кімнаті зі щойно встановленими новими меблями, ламінатом чи іншим ненатуральним покриттям хоча б місяць не спіть і інтенсивно провітрюйте приміщення.

Синтетичні килими, одяг, домашній текстиль також можуть бути джерелом канцерогенів. Тому занавіски чи ковдри краще купувати натуральні.

Засоби побутової хімії тримайте окремо, скажімо, в кладовці.

Полюбіть вазони. Лідер з поглинання шкідливих речовин – невибагливий хлорофітум. Однак врахуйте, що деякі кімнатні рослини (монстери, в’юнкі ліани, плющі) вночі інтенсивно поглинають кисень, тому в спальні вони небажані.

Найбільш екологічний матеріал для підлоги – дерево. Однак обирайте безпечний якісний лак. Як більш дешевий варіант підлогового покриття можна використовувати ламінат з класом безпеки Е1 та знаком знак СЕ. Лінолеум, якщо він натуральний, також безпечний.

Під час вибору шпалер слід звертати увагу на їхню здатність пропускати повітря. З усіх існуючих видів найкращими є паперові і склошпалери. Однак врахуйте і якість клею.

Не паліть газ для обігріву приміщення – це значно перевищує концентрацію вуглеводнів у повітрі.

Регулярно прибирайте оселю.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: