Часто текстильні покриття, включаючи бавовняні, називають «рідкими шпалерами». Багатокомпонентне настінне покриття, зване «рідкими шпалерами», схоже з фарбами і декоративними штукатурками тільки способом нанесення, проте має зовсім інший кінцевий результат.
Матеріал реалізується в продажу у вигляді сухої суміші, що містить у своєму складі синтетичні (або бавовняні) волокна, розпушеної целюлози, фарбувальні речовини і сполучний компонент. Іноді включають різні добавки у вигляді сухих водоростей, крихти деревної кори, слюду.
Незважаючи на вміст у своєму складі органічних волокон, такі шпалери здатні не вбирати запахів. Покриття коліростійке (практично не вигоряє). Шпалери утворюють безшовне покриття, товщина якого - 1 - 10 мм (найчастіше - 1 - 3 мм), її поверхня фактурна, злегка шорстка м'яка і приємна на дотик.
«Рідкі шпалери» настільки універсальний матеріал, що дозволяє оформляти інтер’єри в самих сміливих колірних поєднаннях і навіть створювати на стінах складні малюнки і орнаменти. Ще однією перевагою «рідких шпалер» є простота нанесення. З цим процесом впорається навіть новачок. Такий ремонт створює мінімум дискомфорту – немає ні бруду, ні сторонніх запахів, тож домочадці можуть залишатися у приміщенні протягом всього ремонту.
«Рідкі шпалери» мають властивості звуко-і теплоізоляції, вони антистатичні (не притягують пил), не горючі. Варто зауважити, що покриття дуже чутливе до води, тому якщо необхідно здійснювати вологе прибирання, щоб шпалери стали миючі, їх покривають захисним лаком.
Нанесення «рідких шпалер»
На першому етапі необхідно приготувати суміш для нанесення. Для цього беремо упаковку «рідких шпалер», плівку (1Х1,5 м), висипаємо на плівку суміш. Якщо в упаковці «рідких шпалер» є пакетики з декоративними добавками і клеєм, їх також висипаємо на плівку. Далі необхідно перемішати суміш у сухому вигляді. Готову суху суміш змішуємо з 8 л води і перемішуємо будівельним міксером протягом 1 хвилини. Отриману суміш і суміш з усіх наступних упаковок викладаємо на плівку. Коли суміш відстоїться протягом кількох годин, «рідкі шпалери» можна наносити на стіну.
Перш ніж наносити «рідкі шпалери», необхідно підготувати поверхню. Вона може не бути ідеально рівною, але обов’язково поштукатурена.
Рідкі шпалери наносяться рівним шаром за допомогою кельми, оптимальна товщина шару 1,5-2 мм. Якщо суміш занадто густа, то можна додати трохи води (не більше 1 літра на упаковку). Матеріал повинен добре прилипати до стіни, не відвалюватися і не сповзати з неї.
Кельма під час нанесення рідких шпалер прикладається під кутом 10-15 градусів. Кожну нову порцію суміші бажано змішувати з попередньою, тому що відтінки в різних порціях можуть незначно відрізнятися. Коли ви нанесете близько 1,5 м2 суміші на стіну, необхідно вирівняти шар пластмасовою теркою. Щоб перевірити якість нанесення, необхідно з бічної сторони присвітити світлом. Після нанесення матеріалу на всю стіну, розгладьте шорсткості, які утворилися після нанесення.