Регистрация    Увійти
Авторизація
Корисні поради » Дім » 32 поради, які допоможуть краще доглядати за меблями

32 поради, які допоможуть краще доглядати за меблями


32 поради, які допоможуть краще доглядати за меблями
Будь-які корпусні і м'які меблі потребують дбайливого відношенні та належного догляду. На довговічність меблів однаково погано впливають вологість і надмірна сухість приміщення, шкідливі жуки-паразити, сонячні промені і пил.

Щоби меблі прослужили довго, досить дотримуватися всього кількох принципів правильного догляду, з якими ми пропонуємо вам ознайомитися.



Правила догляду за полірованими меблями

1. Щоденне протирання м'якою тканиною (плюш, фланель), просоченою воскоподібною субстанцією. Таким чином ви не тільки по збудитися пилу, але й додасте поверхні блиск.

В жодному разі не можна витирати подібні меблі вологою серветкою - вона залишає розводи, призводить до потемніння лаку і деформації верхнього шару (шпону).

2. Різьблені елементи на дерев'яних полірованих меблях очищати від пилу найзручніше м'яким пензликом. Робити це можна приблизно раз в три дні.

3. Поліровальну пасту, політуру, поліроль та інші подібні засоби досить використовувати раз на тиждень, натираючи ними лаковані поверхні до приємного блиску.

4. Плями від застиглого воску, що капає зі свічки, можна зняти нагрітим ножем, а потім протерти шматком тканини, просоченої бензином. Цвіль також легко забирається за допомогою бензину.

5. Також можна використовувати і народні рецепти, що подовжують життя полірованих меблів:

1 стакан пива, невеликий шматочок воску. Пиво закип'ятити, додати туди віск. Розмішати до однорідної субстанції і остудити до кімнатної температури. Після цього протерти всі лаковані деталі м'якою тканиною, змоченою у приготованій суміші. Далі, коли суміш висохне на поверхні меблів, натерти вовняною тканиною.

Ватний тампон, змочений чорним чаєм або рослинним маслом, підійде для догляду за темним поліруванням.

Жирні плями на дубових та ясеневих меблях відмінно піддаються обробці теплим пивом.

Плями від води піддаються винищуванню за допомогою борошна та олії - присипати борошном воду, а потім відтерти борошно зі столу ватною кулькою з маслом.

Старі плями добре піддаються обробці вазеліном (залишити на ніч, потім протерти) або сумішшю рослинного масла з кухонною сіллю.

Розрізана картопля нейтралізує плями від йоду.

Подряпини на меблях можна замаскувати наступними способами:

1. На полірованих поверхнях можна використовувати крем для взуття, підібравши його в тон меблів.

2. Розчин йоду зафарбує дрібні пошкодження на меблях з ясена, дуба, горіха.

3. Спеціальна мастика, приготована самостійно з розчину воску і скипидару у співвідношенні 4/3, змішаних під час слабкого підігрівання, після чого додають 2 частини медичного спирту і ретельно розмішують.

Перш ніж використовувати мастику, потрібно протерти очищеним (авіаційним) бензином подряпини на меблях, а вже потім наносити саму суміш за принципом шпатлівки. Далі - розтерти до блиску.

Правила догляду за неполірованих меблями

1. На нелакованих поверхнях не рекомендується застосування засобів для полірування, так як від них можуть залишатися жирні плями і та розводи.

2. Звичайні корпусні меблі можна протирати сухим відрізом м'якої тканини, у разі сильного забруднення можна використовувати вологу тканину і мильний розчин, але після вимивання плям, обов'язково необхідно протерти насухо всі поверхні.

Пилосос з м'якою насадкою - також перший помічник у прибиранні пилу з вертикальних елементів меблів.

3. Для світлої структури підійде густа суміш бензину зі стеарином, розмішані у співвідношенні 1: 1, яку необхідно розігріти і збити до однорідного стану.

Після того, як суміш охолоне, натерти нею всі меблеві поверхні, а за кілька годин ще раз протерти «байкою».

4. Металеві деталі меблів також потребує постійного догляду. Для того щоб меблева фурнітура, виготовлена з металу, виглядала завжди як новенька, її досить раз на два тижні очищати і натирати.

Для цього можна використовувати:

30 г нашатирного спирту, 15 г зубного порошку або звичайної крейди, 50 г питної води. Отриманою однорідною сумішшю змастити всі металеві елементи, а потім витерти насухо сукниною.

Використання покупних засобів для догляду за металевими частинами меблів (асидолом, Полімет, Ері і подібні).



Догляд за м'якими меблями

1. М'які частини меблів рекомендовано протирати вовняною тканиною, змоченою в будь-якому спеціалізованому розчині кімнатної температури.

2. Оббивку можна чистити або пилососом, або синтетичної щіткою. Щітку пилососа бажано обернути марлею, змоченою в солоній воді (1 л води і 1 чайна ложка солі).

3. Очищати тканину необхідно в одному напрямку, щоби не пошкодити мікроворсинки оббивки.

4. Пил з дивану, крісел, м'якої поверхні стільців слід вибивати накривши їх тканиною, змоченою в розчині (1-2 столові ложки спиртового оцту на 1 літр теплої води).

5. Залиснілу оббивку меблів можна почистити розігрітими висівками.

6. Старі плями жиру видаляють "кашкою" з прального порошку і авіаційного бензину, яку слід залишити на ніч безпосередньо на плямах. Склад потрібно змити вранці гарячою водою.

7. Губка, змочена у воді кімнатної температури і ретельно віджата після цього, відмінно справляється з очищенням плюшевих, велюрових і оксамитових тканин, для яких будь щітки протипоказані.

8. Штучна і натуральна шкіра може протиратися лише вологим шматком м'якої тканини, а освіжається колір шкіри за допомогою збитого яєчного білка.

9. Пружність і блиск темної шкіряної оббивки відновлюється трохи вологою, теплою кавовою гущею.

10. "Кашка" з очищеного бензину і картопляного крохмалю прибирає плями з меблів з натуральної та штучної шкіри (втерти в забруднене місце, після висихання видалити).

Загальні рекомендації по догляду за меблями

1. Плями від чорнила з пластикових поверхонь і клейонки можна видалити сірої з головки звичайного сірника, змоченою у воді. Пляму потерти, а потім змити теплою водою з милом.

2. Щоби на підлозі не залишалися подряпини від меблів, ніжки стільців, крісел, диванів можна натерти парафіном, або підклеїти шматочки тканини.

3. Кухонні меблі прекрасно очищаються розчином прального порошку з теплою водою. Головне, після очищення, не забути видалити мильні розводи і протерти насухо всі елементи меблів.

4. Дерев'яні, нефарбовані меблі миються милом з гарячою водою і, знову ж таки, витирається насухо.

5. Профілактичну обробку меблів від жуків-точильників бажано проводити в період з липня по січень. Для цього підійде розчин кремній-фтористого і фтористого натрію (200 г на 10 літрів гарячої води) або суміш зі скипидару, воску, креоліну і парафіну (100: 5: 3: 5).

Обидва засоби необхідно ретельно розмішати і використовувати тільки після охолодження.

6. Якщо меблі вже вражена жуком, їх можна викинути, або ж спробувати боротися зі шкідником за допомогою вище перерахованих розчинів, протираючи поверхні елементів 2-3 рази на місяць.

7. Для попередження появи жука-точильника та інших шкідливих комах, не захаращуйте меблі, намагайтеся не присувати її щільно до стін, залишайте навколо меблів простір не менше 50 мм з усіх боків.

8. Всі шафи, серванти, буфети, тумби необхідно періодично провітрювати, тобто залишати на ніч відкритими фасади хоча б раз на місяць.

9. У сирому приміщенні задню стінку меблів краще обклеїти вощеним папером, щоби волога не так стрімко проникала всередину.

10. Не забувайте періодично переглядати і змащувати петлі, висувні механізми та іншу рухливу фурнітуру.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: