Регистрация    Увійти
Авторизація
Корисні поради » Цікаво знати » Що треба знати про молоду картоплю. Як вибирати, де зберігати, як готувати

Що треба знати про молоду картоплю. Як вибирати, де зберігати, як готувати


Що треба знати про молоду картоплю. Як вибирати, де зберігати, як готувати

Хто сперечатиметься, що ніжна, з тоненькою шкіркою, хрустка молода картопля, вприкуску з малосольним огірочком, – найкращий обід нашвидкуруч?

Багато корисних речовин, якими загалом багата картопля, втрачаються при тривалому зберіганні. Та й те, що збереглося, руйнується у процесі кулінарної обробки. При цьому один із способів зберегти в картоплі максимум вітамінів – запікати або відварювати її в «мундирі». Таким чином, найбільш багата на вітаміни саме картопля молода. Варити, смажити і запікати молоду картоплю починають ще в червні.



Запіканки, салати, деруни, зрази, рагу, пюре, печена, смажена, варена, тушкована або фарширована картопля – список нескінченний.

Класичний варіант – відварити картоплю, додати вершкового масла і подати зі сметаною та посіченим кропом. Така картопля знайома, мабуть, кожному.

Або ж можна спробувати вегетаріанський варіант відвареної чи печеної картоплі з ароматною олією. 2 ст. ложки оливкової потрібно змішати з цедрою і соком 1 лимона, меленим перцем, додати 1 ч. ложку солі, посічену зелену цибулю, часник, базилік, кріп та петрушку, рясно полити цією олією варену запечену картоплю.

Маленькі зварені картоплини можна додавати в будь-які салати. Спробуйте просто з’єднати її з огірками, помідорами, цибулею, зеленню і заправити це оливковою чи соняшниковою олією. Приправити сіллю та чорним перцем.

Можна додати до порізаної кружечками картоплі м’ясний чи рибний фарш, викласти все це в декілька шарів – вийде чудовий листковий пиріг.

У молодій картоплі значно менше крохмалю, ніж у старій. Зате набагато більше біофлавоноїдів, що зміцнюють стінки кровоносних судин. А ще багато вітамінів С, групи В і РР, магнію, калію, цинку і заліза.

Запам’ятайте кілька правил, як вибрати дійсно хорошу картоплю, а не ту, яку виростили на нітратах:

– У молодої картоплі дуже тоненька шкірка, вона легко злущується, навіть якщо її потерти пальцем.

– Найкраще вибирати середні за розміром картоплини. Маленькі незручно чистити, а великі можуть вирощені на хімічних добривах.

– Якщо при натисканні нігтем на картоплину в лунці з’являється водичка – картоплю, скоріш усього, поливали хімією.

– Картопля повинна бути цілою, шкірка її не повинна бути пошкоджена.

– На картоплі не повинно бути жодних плямочок і болячок.

– Якщо попадаються почорнілі картоплини, то від купівлі краще відмовитися. Почорніння – ознака фітофтори – захворювання, яке вражає картоплину всередині, і помітити на поверхні його майже неможливо. Крім того, захворювання це заразне, тому якщо одна картоплина ним вражена, то напевно хворі й інші бульби.

– Уникайте позеленілої картоплі. Вона зелена не тому, що не дозріла, а від того, що побула на світлі, і у ній виробився соланін, який і дає зелений колір. Соланін – речовина отруйна, тому як мінімум, зелені плями з картоплі потрібно зрізати дуже товсто, а ще краще таку картоплину викинути.

Молоду картоплю краще їсти відразу, а не закуповувати на кілька тижнів вперед. Якщо все ж картопля залишилася, то треба її загорнути в темний пакет, укрити зверху щільним темним матеріалом. Зберігати на балконі, в темному місці або в шафці.

Іноді молоду картоплю достатньо просто помити і потерти щіткою, шкірка з неї злізе дуже легко. Якщо цього не достатньо, можна легенько пошкребти ножем.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: